Autobusová doprava
Víte, že od 1.1. 2024 vyjde příležitostná doprava v tuzemsku levněji? DPH u Vaší zakázky po ČR nově jen 12%.

***

Věděli jste, že autobusová doprava patří mezi nejekologičtější alternativy přepravy?

AUTO: emise cca 60 kg CO2/ osobu na trase 1220 km při 4 os. v autě.
LETADLO: emise cca 115 kg CO2/ osobu na trase 1220 km při 165 os. v letadle.
BUS: emise cca 16 kg CO2/ osobu na trase 1220 km při 47 os. v buse.

Autobusová doprava je tak co se týče emise CO2 cca 3,5x ekologičtější než cestování autem a cca 7x ekologičtější než letecká doprava.

***

4. května 2019 byl dovezen přímo z výrobního závodu zcela nový na zakázku vyladěný pohodlný luxusní autobus Beulas Aura**** s kapacitou 47 míst (místo běžných 49- 53 míst). Autobus má nejmodernější bezpečností prvky, luxusní a pohodlný interiér, USB nabíječku u každého sedadla, výkonnou španělskou klimatizaci Hispacold o výkonu 35,5 KW, SCANIA motor EURO 6 o výkonu 331 KW (450 k). Autobus má opět velké zavazadlové prostory, tažné zařízení pro cyklovlek.

***

Nový moderní cyklovlek BIKELINER - bezpečně, rychle a šetrně!
(fotogalerie: vozový park/ vleky)

Na jaře 2018 jsme pořídili pro naše klienty speciální cyklovlek BIKELINER. Vlek byl vyroben na zakázku u německé firmy Bikeliner. Jedná se o velmi kvalitní vlek na kola s patentovaným systémem upevnění kol.
Tento vlek umožní bezpečnou přepravu až 48 kol nebo elektrokol všech typů. Přepravovat lze horská, trekingová, silniční i gravel kola, dokonce i Fat Bike, dětská kola i koloběžky. Problémem není ani přeprava kol s velkým 29“ rámem, širokými a vysokými řidítky, kol s nosiči. Možná je i přeprava až dvou tandemových kol. Během zastávek i na konci etap je klientům k dispozici zásobník vody s mýdlem na mytí rukou a také stůl a dvě lavice pro posezení a občerstvení.

BEZPEČNĚ - pevnost vleku je zajištěna kovovou konstrukcí, stěny skříně vyplňuje materiál Lamilux - plast zpevněný vlákny, zadní výklopná stěna z pevné slitiny hliníku je uzamykatelná třemi bezpečnostními zámky. Po sklopení slouží tato stěna jako nakládací rampa. Pro snadnou manipulaci klientů s vlastním kolem je rampa pokryta pryžovou ochrannou vrstvou. Vlek za jízdy vždy „sedí“ v soupravě za autobusem - má výškově i délkově stavitelnou oj, široká 14“ kola, pružné nápravy s tlumiči, pro případ defektu i dvě rezervní kola. Standardně je spojení s busem zajištěno formou „čepu“, případně je možné i spojení „koule“. Vlek má certifikát TÜV 100 km.

RYCHLE - geniální patentovaný systém upevnění kol umožňuje rychlou nakládku a vykládku a hlavně bezpečnou manipulaci s koly. K uložení těžších kol a elektrokol v horním patře využívají řidiči pomocný stropní naviják posuvný v kolejnici, který při zvedání odlehčí kolo až o 15 kg a při fixaci přidržuje kolo ve svislé poloze. Systém nakládky kol zvládnou dva řidiči do 30 minut (při plné kapacitě vleku). Vykládka proběhne maximálně do 20 minut a kola jsou okamžitě připravena k jízdě. Systém Bikeliner tedy šetří čas jak řidičům, tak hlavně i klientům.

ŠETRNĚ - s kolem klienta najede řidič do žlábku připraveného držáku. Každé kolo stojí přirozeně na svých pneumatikách. Díky „ šípovitému“ uložení kol v dostatečné vzdálenosti od sebe nedochází ke kontaktu sousedních kol (nemusí se manipulovat s řídítky, nemusí se vyjímat baterie, není problém s nosiči). Kolo je fixováno jak ve vlastním žlábku, tak i k výklopnému kovovému držáku potaženého speciální pěnovou pryží, fixovány jsou i pedály každého kola. V horním patře se k šetrné manipulaci a udržení kola ve svislé poloze při fixaci využívá pomocný stropní naviják posuvný v kolejnici (viz RYCHLE). Je zajištěno i odvětrání vleku např. při přepravě mokrých kol.

Věříme, že spolu s našimi pohodlnými autobusy, zkušenými a příjemnými řidiči získáte tu nejlepší možnou službu dopravy.

***

17. listopadu 2017 byl dovezen přímo z výrobního závodu zcela nový na zakázku vyladěný pohodlný luxusní autobus Beulas Aura**** s kapacitou 47 míst (místo běžných 49- 53 míst). Autobus má nejmodernější bezpečností prvky, luxusní a pohodlný interiér, výkonnou španělskou klimatizaci Hispacold o výkonu 35,5 KW, MAN motor EURO 6 o výkonu 338 KW (460 k). Autobus má opět velké zavazadlové prostory, tažné zařízení pro cyklovlek.

***

INTERTRANS PLZEŇ v minulých letech zajišťovala autobusovou dopravu fanoušků FC Viktoria Plzeň na Ligu Mistrů a Evropskou Ligu. Vezli jsme fanoušky na zápasy s FC Barcelona, AC Milán, FC Schalke 04, KSC Lokeren, Atlétiko Madrid, SSC Neapol, FK Železničar Sarajevo, NK Maribor, Bayern Mnichov, Manchester City, Olympique Lyon, FK Vojvodina, Villareal FC, Rapid Vídeň, Austria Vídeň, AS Roma, FC Lugano, FK Partizan Bělehrad, Real Madrid, CSKA Moskva, Dinamo Záhřeb, Royal Antverpy. V roce 2022 se uskutečnily autobusové výjezdy na zápasy s FC Barcelona, Bayern Mnichov a Inter Milán. Doufejme, že se výjezdy fanoušků budou opakovat i v roce 2024.
Napsali o nás