Autobusová doprava

Nový moderní cyklovlek BIKELINER - bezpečně, rychle a šetrně!


(fotogalerie: vozový park/ vleky)

Na jaře 2018 jsme pořídili pro naše klienty speciální cyklovlek BIKELINER. Vlek byl vyroben na zakázku u německé firmy Bikeliner. Jedná se o velmi kvalitní vlek na kola s patentovaným systémem upevnění kol.
Tento vlek umožní bezpečnou přepravu až 48 kol nebo elektrokol všech typů. Přepravovat lze horská, trekingová, silniční i gravel kola, dokonce i Fat Bike, dětská kola i koloběžky. Problémem není ani přeprava kol s velkým 29“ rámem, širokými a vysokými řidítky, kol s nosiči. Možná je i přeprava až dvou tandemových kol. Během zastávek i na konci etap je klientům k dispozici zásobník vody s mýdlem na mytí rukou a také stůl a dvě lavice pro posezení a občerstvení.

BEZPEČNĚ - pevnost vleku je zajištěna kovovou konstrukcí, stěny skříně vyplňuje materiál Lamilux - plast zpevněný vlákny, zadní výklopná stěna z pevné slitiny hliníku je uzamykatelná třemi bezpečnostními zámky. Po sklopení slouží tato stěna jako nakládací rampa. Pro snadnou manipulaci klientů s vlastním kolem je rampa pokryta pryžovou ochrannou vrstvou. Při noční nakládce/vykládce kol je nakládací rampa označena vytyčovacími bezpečnostními kužely a vlek je kvalitně osvětlen. Vlek za jízdy vždy „sedí“ v soupravě za autobusem - má výškově i délkově stavitelnou oj, široká 14“ kola, pružné nápravy s tlumiči, pro případ defektu i dvě rezervní kola. Standardně je spojení s busem zajištěno formou „čepu“, případně je možné i spojení „koule“. Vlek má certifikát TÜV 100 km. Extrémně vysoká úroveň zabezpečení zaparkovaného vleku.

RYCHLE - geniální patentovaný systém upevnění kol umožňuje rychlou nakládku a vykládku a hlavně bezpečnou manipulaci s koly. K uložení těžších kol a elektrokol v horním patře využívají řidiči pomocný stropní naviják posuvný v kolejnici, který při zvedání odlehčí kolo až o 15 kg a při fixaci přidržuje kolo ve svislé poloze. Systém nakládky kol zvládnou dva řidiči do 30 minut (při plné kapacitě vleku). Vykládka proběhne maximálně do 20 minut a kola jsou okamžitě připravena k jízdě. Systém Bikeliner tedy šetří čas jak řidičům, tak hlavně i klientům.

ŠETRNĚ - s kolem klienta najede řidič do žlábku připraveného držáku. Každé kolo stojí přirozeně na svých pneumatikách. Díky „šípovitému“ uložení kol v dostatečné vzdálenosti od sebe nedochází ke kontaktu sousedních kol (nemusí se manipulovat s řídítky, nemusí se vyjímat baterie, není problém s nosiči). Kolo je fixováno jak ve vlastním žlábku, tak i k výklopnému kovovému držáku potaženého speciální pěnovou pryží, fixovány jsou i pedály každého kola. V horním patře se k šetrné manipulaci a udržení kola ve svislé poloze při fixaci využívá pomocný stropní naviják posuvný v kolejnici (viz RYCHLE). Je zajištěno i odvětrání vleku např. při přepravě mokrých kol.

Spolu s našimi pohodlnými autobusy, zkušenými a příjemnými řidiči získáte tu nejlepší možnou službu dopravy osob i kol v ČR.

seznam vleků

Cyklovlek Bikeliner